SARPI w mediach

Szanowni Państwo

serdecznie polecamy artykuły i materiał video związane z naszą firmą, odpadami medycznymi i sytuacją na rynku spalarni w czasach Covid-19.


Pandemia spowodowała duże zmiany na rynku usług związanych z odpadami medycznymi. Z naszymi instalacjami spalającymi odpady i firmami zapewniającymi ich transport staramy się sprostać jego wymogom i potrzebom jakie się pojawiły. Nie jest to jednak łatwe – przyznaje Karina Szafranek-Braś. O odpadach medycznych w czasie Covid-19 możecie Państwo przeczytać w Rynku Zdrowia. Polecamy.


W Polsce nie brakuje pustych wyrobisk czy opuszczonych hal magazynowych, w których przestępcy porzucili tony, a niekiedy tysiące ton odpadów niebezpiecznych. Ciężar utylizacji tego wątpliwego i nieproszonego prezentu spoczywa często na barkach samorządu. Dlaczego? Bo od namierzenia przestępcy do skutecznego wyegzekwowania należności za poniesione straty jest zazwyczaj daleka droga. O ile sprawcę udaje się złapać. Koszty utylizacji porzuconego balastu sięgają zaś milionów złotych i potrafią całkowicie wykoleić budżet każdego samorządu.
31 marca br. o godzinie 11:00 odbyła się Debata, w której udział wziął Pan Prezes Łukasz Mróz, a my zapraszamy do oglądania retransmisji z debaty Gminy bezsilne wobec mafii śmieciowych. Jak przeciwdziałać pożarom, dzikim wysypiskom i porzucaniu odpadów niebezpiecznych? Czy tę walkę można wygrać?

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8132450,mafia-smieciowa-na-celowniku.html

https://www.facebook.com/gazetaprawnapl/videos/201937061690352/


Walka z wirusem trwa nieprzerwanie w setkach szpitali. W ciągu roku zakażenie wykryto u ponad miliona sześciuset tysięcy osób. Nikt nie wie – jaki będzie ostateczny bilans pandemii. Istnieje jednak front wojny z COVID-19, o którym mówi się niewiele. Osoby, które na nim walczą dźwigają ogromną odpowiedzialność. Zapraszamy do obejrzenia magazynu „Raport” Marka Sygacza.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-03-03/epidemiczna-puszka-pandory-sa-na-pierwszej-linii-frontu-walki-z-covid-19/


Jakie są przyczyny wyższych cen, czy potrzebujemy kolejnych spalarni odpadów medycznych oraz jak wygląda współpraca na linii instalacje-szpitale wyjaśnia Karina Szafranek-Braś – Dyrektor ds. Handlowych i Marketingu SARPI Dąbrowa Górnicza sp z o.o. w imieniu pracodawców spalarni przemysłowych i medycznych

https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/odpady-medyczne-szpitale-spalarnie-pandemia-Szafranek-Bras-9711.html


Wprost proporcjonalnie do nasilenia epidemii rośnie ilość śmieci, które trafiają do spalarni odpadów medycznych i przemysłowych. Większa liczba zakażonych i hospitalizowanych to więcej odpadów pakowanych do czerwonych worków.
Jest problem z utylizacją odpadów medycznych w ciągu 72 godzin. Rozwiązaniem byłaby możliwość ich dłuższego magazynowania podczas epidemii na terenie instalacji – ograniczyłoby to ryzyko, że będą zalegać przy szpitalach.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/8067485,spalenie-odpadow-medycznych-recykling.html


Media o nas w poniższych bezpiecznych linkach:
https://lnkd.in/dMV_E_vM
https://lnkd.in/d3z-4WPU